Ekologicky a udržitelně v intimní hygieně

Intimní hygiena je pro ženy vždy tak trochu citlivé téma. Každá z nás hledá pro svoje tělo to nejšetrnější a zároveň nejpohodlnější. Už samotná menstruace je pro mnohé z nás velká zátěž, fyzická, ale i ta psychická nepohoda a stres. Proto se snažíme vybírat takové pomůcky, kterým můžeme důvěřovat a cítíme se s nimi pohodlně. Tímto se chceme zaměřit na osvětu v intimní hygieně, která je udržitelná, pohodlná a bezpečná. V Zemito jsme babský tým, takže si dáváme fakt bacha, co vám u nás nabízíme, na to berte jed. Pokud přemýšlíte o změně, ale ještě jste na vážkách, tento článek je přímo pro vás.

ekologicke%20vlozky

Ekologické vložky a tampóny

Donedávna jsme nepoznali nic jiného, než vložky a tampóny v neekologické formě a vypadalo to, že jsme všechny nějakým způsobem spokojené. Naše maminky měli vložky tlusté minimálně 1 cm a bez křidélek, takže jaký to luxus naší generaci to byl dopřán. Tedy až do doby, než nevyplavalo na povrch, co vlastně sami sobě děláme, několik dní každý měsíc. Běžné vložky a tampóny s obsahem bělidel, superabsobčních látek, ošklivého a neslavného BPA a deodorantů, které mohou být zdraví škodlivé. Ano kdysi úplně běžná věc.

Konečně jsou však na trhu pomůcky, které kromě toho, že jsou opravdu ekologické a bezpečné pro nás, mají dokonce ještě lepší absorbční schopnosti, než běžné hygienické pomůcky. Ekologické vložky Gentle day dokonce obsahují anionový pásek, který je tvořen z turmalínu. Díky němu se při styku s vašim tělem vytvářejí aniony a malé množství infračerveného světla, které se používá i při světelné terapii.

Pokud patříte mezi ženy, které preferují používání tampónů,  FLO menštruační tampóny z organické bavlny jsou právě pro vás. Umožňují pokožce dýchat a mají vynikající absorbční vlastnosti. Neobsahují syntetická vlákna, dioxiny, geneticky modifikované materiály, pesticidy ani bělidla. Ano bohužel i takové "chuťovky"  obsahují běžné tampóny, které navíc absorbují i prospěšné bakterie, které vaše tělo potřebuje na tvorbu zdravého prostředí ve vaší intimní oblasti.

3-4

Menštruační kalíšek

V posledních letech je stále více žen, které nedají dopustit na menstruační kalíšek. Je to v intimní hygieně poměrně nov záležitost, i když mnoho z vás budete jistě překvapené, protože novinka to není ani náhodou. Menstruační kalíšek znali už ženy ve třicátých letech minulého století. Byl vyráběn z gumy a tehdy nezískal moc velkou popularitu. Dnešní menstruační kalíšky jsou však úplně jiné.

V první řadě jsou vyráběny z lékařského silikonu a tedy neobsahují zdraví škodlivé látky, jsou hypoalergenní a bez zápachu. Udrží 3x více tekutiny než tampon, proto se o něj v podstatě nemusíte zajímat 10-12 hodin v závislosti na síle menstruace. Pokud dodržujete všechny hygienické opatření, používat ho můžete 5-10 let. To považujeme doslova za ekologický zázrak v intimní hygieně. Jen si představte ty tisíce spotřebovaných tampónů a vložek.

Je více důvodů, proč se ženy nakonec rozhodnou používat menstruační kalíšek. Ekologie, ochrana zdraví, pohodlí nebo maximální ochrana před protečením. Pravdou však je, že každá žena, která ho vyzkouší, se už k tradičním pomůckám jen těžko vrátí.

2-4

Intímní hygiena na každý den

Pro dny mimo periody jako alternativu k běžným slipovým vložkám pro vás máme zase jen to nejlepší. Slipové vložky Gaia Pads vyrobené ze 100% organické bavlny vám zaručí ten největší komfort a to bez vytváření zbytečného odpadu. Pokud je to však na vás moc, nic se neděje. Ekologické extra jemné slipové vložky FLO vyrobené z bambusu jsou stále lepší a mnohem ekologičtější alternativou než konvenční vložky.

Při umývání by jsme si taktéž měli dávat pozor, jaký produkt používáme. Naší volbou je neparfemovaný gel na intimní hygienu Gentle day s obsahem kyseliny mléčné, výtažků brusinek a aloe vera. Postará se o vaše vyvážené pH a posilní vaší obranyschopnost. Co víc si můžete přát. Tak směle do toho odvážné ženy. Hýčkejte se a konejte dobro. Jsme v tom s vámi. 

Ženy ze Zemito

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení