O nás

Jak vzniklo Zemito?

Zemito je e-shop s ekologickými produkty, které snižují množství odpadu. Na začátku vznikl za účelem nabídnout produkty pro jeho zpracování, jako jsou kompostéry. Zemito se postupně rozrostlo a momentálně přináší ekologické alternativy do mnoha životních oblastí, jako je redukce odpadu a jeho zpracování, pro český i slovenský trh.

Naše hodnoty

Jako ekologický e-shop zastáváme všechny hodnoty související s životním prostředí: udržitelnost, respekt k přírodě a ohled na budoucnost. Snažíme se být upřímní a transparentní. Například u našich produktů najdete vždy detailní rozpisy obsahu složek a ingrediencí. Samozřejmě nabízíme jen takové produkty, které zdraví neškodí, ale naopak jej obohacují. Udržitelnost je přímou součástí Zemita. Proto nabízíme výrobky, které Vám pomohou k udržitelnějšímu způsobu života a zároveň je doručíme v ekologickém balení. Vaše objednávky balíme do krabic, které vyplníme recyklovaným materiálem a lepíme papírovou lepicí páskou.  Naší další zásadní hodnotou je respekt, a to v každé oblasti jak k zákazníkovi, dodavateli, tak k naší matce Zemi. Důležitá je pro nás férovost, proto najdete u všech produktů informace o reálné dostupnosti a pravdivých slevách.

Certifikace a partnerství

udrzitelny-eshop-logo-Zemito

Jako nositelé prestižního ocenění 'Udržitelný e-shop', se Zemito.cz pyšní odpovědným přístupem k životnímu prostředí, pečlivou péčí o zaměstnance a transparentním přehledem o našich dodavatelích. Znalost celého dodavatelského řetězce, férové cenotvorby a budování dlouhodobých vztahů je pro nás klíčové. Závazek k odpovědnému přístupu k zákazníkům, transparentnímu řízení společnosti a podpoře komunity je v jádru našeho podnikání.

logo-apek--barevne lhuta.02

Jako hrdý člen APEK má Zemito.cz certifikaci APEK. Toto certifikační řízení se zaměřuje jak na dodržování legislativních povinností, tak na kvalitu samotného nákupního procesu. Během certifikace se provádí alespoň dva nákupy metodou mystery shoppingu, z nichž vzniká cenná zpětná vazba pro další zlepšování služeb. Tento přístup umožňuje Zemito.cz udržovat vysoké standardy kvality a zákaznického servisu, v souladu s požadavky certifikátu APEK - Certifikovaný obchod.

asociace_logo_1_zakladni

Naše členství v Asociaci společenské odpovědnosti odrazí naši snahu naplňovat Cíle udržitelného rozvoje (SDGs) od OSN. Sdílíme vizí, že udržitelnost by měla být přirozenou součástí podnikání a fungování každé organizace v Česku, a to je naším denním cílem.

ikonky_cena_heureky_finalista.06b06136

Naše slovenské webovky se můžou pyšnit získáním prestižního ocenění Cena Heureky, což je jedna z pěti kategorií soutěže ShopRoku. Toto ocenění uděluje odborná porota složená z předních osobností slovenského e-commerce trhu. Heureka ocenila Zemito.sk za její výjimečnost, zajímavý příběh a přínos k sociální integraci. Z 300 přihlášených projektů si Zemito.sk odneslo druhé místo, což je významný úspěch, který oslavuje jak slovenskou, tak českou platformu Zemito jako celek.

Značky a dodavatelé

Spolupracujeme se značkami a dodavateli, se kterými utužujeme dobré vztahy a komunikaci. Výběr značek a produktů je vždy velmi opatrný a precizní, díky tomu je každý z produktů v souladu s našimi hodnotami. Také je pro nás důležitá rozmanitost, aby si každý vybral to, co opravdu potřebuje.

Seznam prodávaných značek zde.

Zemito a vzdělávání

Píšeme si vlastní magazín, kde najdete informace o nových produktech nebo články téma ekologického životního stylu.

Náš magazín najdete zde.