O nás

Kdo jsme 

Jsme malý tým, ale máme velký cíl, udělat ze světa lepší místo a uzdravit planetu. Nedržíme se úplně při zemi, ale o to více se snažíme dosáhnout svého cílu. 

Původní záměr Zemito byl nabídnout produkty ke zpracování odpadu, jako jsou kompostéry. Myšlenka se postupně ale rozrostla a s ní i my s celým e-shopem. Momentálně přinášíme udržitelné alternativy do mnoha životních oblastí a to jak v Česku, tak na Slovensku. 

Hodnoty Zemito 

Hodnoty Zemito se úzce prolínají s našimi osobními hodnotami, souvisejícími s životním prostředím: udržitelnost, respekt k přírodě a lidem a ohled na budoucnost. Do sortimentu zařazujeme jen to, co sami s čistým svědomím používáme, nebo vyzkoušíme. Testování produktů poctivě zaznamenáváme a výsledné recenze pro vás postujeme na našem Instagramu. 

Snažíme se vždy vyslechnout přání našich zákazníků a zařazovat takové produkty, které vás skutečně těší. Samozřejmě vždy jen za předpokladu, že projdou naší udržitelnou kontrolou. :)

Dodavatele si vybíráme zodpovědně a utužujeme spolu dobré vztahy. Seznam našich prodávaných značek najdete tady. 

Poctivě se stále vzděláváme a snažíme se držet krok a získávat nové informace ze světa udržitelnosti. Všechny naše poznatky, zkušenosti s produkty a ekotipy pak poctivě sepisujeme v podobě článků do našeho Magazínu. 

Kdo stojí za Zemito

Martin Valeš
Zahrada, technologie a e-shopová inovace 

Martin, srdcem alpský lyžař a duší ochránce přírody, převzal v roce 2021 štafetu po předchozím majiteli a rozhodl se oživit ekologický e-shop Zemito. Jeho posláním je nejen zachránit tento projekt, ale i nadále šířit poselství ekologie a udržitelného života.

V našem týmu je Martin neocenitelnou silou v oblasti datové analýzy a technických řešení. I když jej na firemních fotografiích uvidíte jen zřídka, jeho práce za scénou zajišťuje, že vaše online nákupní zážitky jsou co nejpříjemnější.

Pokud máte štěstí Martina potkat, pravděpodobně bude právě popíjet kafe z termohrnku, který má vždy sebou, chválit ekologické prací papírky Cleanly nebo debatovat o kompostovatelných toaletách Biolan. Sortiment kosmetiky však s úsměvem přenechává našim kolegyním z týmu.

Martin si přeje, aby Zemito pomohl lidem objevit, že život v souladu s přírodou není jen cenově dostupný, ale také plný kvality a bez nutnosti jakýchkoliv kompromisů.

DSC_5235-2

 

Tereza Kadlecová
Péče o produkty a zákazníky

Máte otázku k produktu, nákupu nebo Zemitu obecně? Terka je ten, kdo vám na ni odpoví. S láskou a péčí se stará o všechny naše zákazníky od začátku až do konce. Spolu s tím také zajišťuje, že je na e-shopu kompletní info ke všem produktům a tím usnadňuje zákazníkům výběr produktu. 

Je to milovník přírody a cestování. Svůj volný čas tak jednoduše tráví na zahradě nebo na cestách. A je jedno, jestli jsou to daleké cesty za hranice nebo do lesa za domem. Dobrodružství si dokáže najít všude. Kromě udržitelnosti je jí blízká otázka zdravé výživy a udržitelného života ve smyslu ke světu i vlastnímu tělu a duši. Je to náš kosmetický guru a dbá na to, abychom i my péči o své tělo a pleť brali vážně. 

Před pár lety založila v Brně bezobalový obchod Nasyp si, kterým svou udržitelnou cestu začala opravdu ve velkém. V Zemito má stejný cíl - pomoci lidem jednoduše najít alternativy pro udržitelnější život.

DSC_5154-2

 

Andrea Holomková
Marketing

Andy, kreativní duše s touhou spasit svět. Do Zemito týmu naskočila v roce 2022 a okamžitě si práci zamilovala. Propojit lásku k přírodě s její chutí tvořit se jí tady totiž maximálně podařilo. Na Instagramu tak na vás vyskakují její fotografie, Zemito Magazín je plný jejich textů a nadšeně pro vás připravuje mailingy a veškerou další tvůrčí aktivitu. 

Je to veganka, ale spíše než o tuto informaci se s vámi v prvních pár větách podělí o skutečnost, že mýdla od značky Musk jsou ta nejlepší na světě, protože peeling! Potkáte ji skoro vždycky s úsměvem na tváři a foťákem kolem krku nebo s tužkou v ruce. 

Přeje si v lidech probudit touhu žít v souladu s přírodou a vnímat benefity udržitelného života v různých směrech. Miluje lokální tvorbu, kreativní řešení a upcyklaci.

DSC_5198-2

 

Certifikace a partnerství

Dobré vztahy jsou pro nás důležité a držíme si tak blízko partnery se společnou filozofií, v rámci důležitých členství, se kterými se můžeme vzájemně dále posouvat. 

Udržitelný e-shop

Zemito.cz se může pyšnit odpovědným přístupem k životnímu prostředí, pečlivou péčí o zaměstnance a transparentním přehledem o dodavatelích. Znalost celého dodavatelského řetězce, férové cenotvorby a budování dlouhodobých vztahů je pro nás klíčové. Závazek k odpovědnému přístupu k zákazníkům, transparentnímu řízení společnosti a podpoře komunity je v jádru našeho podnikání.

udrzitelny-eshop-logo-Zemito

Člen APEK/Certifikace APEK

Toto certifikační řízení se zaměřuje jak na dodržování legislativních povinností, tak na kvalitu samotného nákupního procesu. Během certifikace se provádí alespoň dva nákupy metodou mystery shoppingu, z nichž vzniká cenná zpětná vazba pro další zlepšování služeb. Tento přístup umožňuje Zemito.cz udržovat vysoké standardy kvality a zákaznického servisu, v souladu s požadavky certifikátu APEK - Certifikovaný obchod.

logo-apek--barevne lhuta.02

 

Asociace společenské odpovědnosti

Naše členství v Asociaci společenské odpovědnosti odrazí naši snahu naplňovat Cíle udržitelného rozvoje (SDGs) od OSN. Sdílíme vizí, že udržitelnost by měla být přirozenou součástí podnikání a fungování každé organizace v Česku, a to je naším denním cílem.

asociace_logo_1_zakladni

Heureka/Shop roku

Naše slovenské webovky se můžou pyšnit získáním prestižního ocenění Cena Heureky, což je jedna z pěti kategorií soutěže ShopRoku. Toto ocenění uděluje odborná porota složená z předních osobností slovenského e-commerce trhu. Heureka ocenila Zemito.sk za její výjimečnost, zajímavý příběh a přínos k sociální integraci. Z 300 přihlášených projektů si Zemito.sk odneslo druhé místo, což je významný úspěch, který oslavuje jak slovenskou, tak českou platformu Zemito jako celek. 

ikonky_cena_heureky_finalista.06b06136