Pokito

Pokito_banner_1

1500_single_use_vs_pokito

Pokito je ...

 

green_check_mark_2

Enviromentálně udržitelný po pouhých 15 použití

green_check_mark_2 Nezávislý na kácení stromů jen pro šálek kávy
green_check_mark_2 Testován na 1 500 použití
green_check_mark_2 Vyroben z recyklovatelných materiálů

 

Pokito je pečlivě a důmyslně navržený cestovní hrnek na kávu. Jeho obrovskou výhodou je, že po použití ho zmáčknete a strčíte do kapsy. 100% těsnící víčko je samozřejmostí.  Pokito má všechny předpoklady, aby se stal nejlepším cestovním hrnkem na kávu vůbec.

Pro zajímavost - Evropané denně spotřebují 725 milionů jednorázových kelímků na kávu. Dle studie z Wrap.org.uk je 50 miliard kelímků vyhozeno každý rok v USA, a další desítky miliard v Evropě. Drtivá většina papírových kelímků nemůže být zrecyklována, protože obsahuje plast.

pokito-cup-expanding-resize-animated
 
Andrew_brooks_pokito

 

Andrew Brooks: vynálezce hrnku Pokito

Andrew toužil po praktické a opakovaně použitelné alternativě k jednorázovým kelímkům, které vnímá jako obrovské plýtvání zdroji. Svůj spásný nápad dostal ve chvíli, kdy rybařil na západním pobřeží Kanady v létě roku 2006. Viděl, jak celá hora zalesněná borovicemi byla vykácena pro zpracování v nedaleké papírně. Později zjistil, že většina papíru na jednorázové kelímky není ani recyklována a začal přemýšlet jestli by se to nedalo dělat jinak a lépe. Chvíli to trvalo a více než jen trochu vynalézavosti bylo potřeba, než první Pokito hrnek spatřil světlo světa.

Po naskicování v roce 2012 vzal své návrhy k týmu průmyslových designérů, kteří přetavili technické výkresy ve fungujícíc prototyp. Po několik let, mnoho prvků původního návrhů bylo upraveno, aby byl výsledný hrnek praktický a bezpečný pro používání. Britští inženýři testovalo nespočet prototypů, experimetovali s mnoha druhy materiálů a provedli mnoho drobných vylepšení, aby měl hrnek všechny vlastnosti, které má mít. I jen takový detail, jako je prostřední úchyt hrnku, byl postupně zdokonalován přes 18 měsíců tak, aby byl zhotoven nejlépe, jak je to jen možné. 

Žádné produkty značky Pokito nebyly nalezeny...

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení