Pokito

Pokito_banner_1

1500_single_use_vs_pokito

Pokito je ...

 

green_check_mark_2

Enviromentálně udržitelný po pouhých 15 použití

green_check_mark_2 Nezávislý na kácení stromů jen pro šálek kávy
green_check_mark_2 Testován na 1 500 použití
green_check_mark_2 Vyroben z recyklovatelných materiálů

 

Pokito je pečlivě a důmyslně navržený cestovní hrnek na kávu. Jeho obrovskou výhodou je, že po použití ho zmáčknete a strčíte do kapsy. 100% těsnící víčko je samozřejmostí.  Pokito má všechny předpoklady, aby se stal nejlepším cestovním hrnkem na kávu vůbec.

Pro zajímavost - Evropané denně spotřebují 725 milionů jednorázových kelímků na kávu. Dle studie z Wrap.org.uk je 50 miliard kelímků vyhozeno každý rok v USA, a další desítky miliard v Evropě. Drtivá většina papírových kelímků nemůže být zrecyklována, protože obsahuje plast.

pokito-cup-expanding-resize-animated
 
Andrew_brooks_pokito

 

Andrew Brooks: vynálezce hrnku Pokito

Andrew toužil po praktické a opakovaně použitelné alternativě k jednorázovým kelímkům, které vnímá jako obrovské plýtvání zdroji. Svůj spásný nápad dostal ve chvíli, kdy rybařil na západním pobřeží Kanady v létě roku 2006. Viděl, jak celá hora zalesněná borovicemi byla vykácena pro zpracování v nedaleké papírně. Později zjistil, že většina papíru na jednorázové kelímky není ani recyklována a začal přemýšlet jestli by se to nedalo dělat jinak a lépe. Chvíli to trvalo a více než jen trochu vynalézavosti bylo potřeba, než první Pokito hrnek spatřil světlo světa.

Po naskicování v roce 2012 vzal své návrhy k týmu průmyslových designérů, kteří přetavili technické výkresy ve fungujícíc prototyp. Po několik let, mnoho prvků původního návrhů bylo upraveno, aby byl výsledný hrnek praktický a bezpečný pro používání. Britští inženýři testovalo nespočet prototypů, experimetovali s mnoha druhy materiálů a provedli mnoho drobných vylepšení, aby měl hrnek všechny vlastnosti, které má mít. I jen takový detail, jako je prostřední úchyt hrnku, byl postupně zdokonalován přes 18 měsíců tak, aby byl zhotoven nejlépe, jak je to jen možné. 

Žádné produkty značky Pokito nebyly nalezeny...