Plastia, Vermikompostér Urbalive - antracitová/zelená

Kód: 1150045 1150042 Zvolte variantu
ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA
vermiduo
3 299 Kč 3 190 Kč od 3 190 Kč 3 299 Kč / 1 ks 3 190 Kč / 1 ks
Do 3 pracovních dnů k odeslání Do 3 pracovních dnů k odeslání Zvolte variantu
Varianta
Možnosti doručení

Vermikompostér vhodný na kompostování bioodpadu v domácnosti nebo kanceláři.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Návod na použití Vermikompostéru UrbAlive

Vše co potřebujete na založení vermikompostéru zakoupíte u nás. Kromě kompostéru si u nás můžete objednat i potřebné množství žížal na založení vermikompostu. Zhruba ve 2,5 kg substrátu bude přibližně 250 g žížal, které budou schopny od začátku zkonzumovat 0,5 kg bioodpadu denně. Žížaly se Vám budou rozmnožovat podle přísunu potravy a množství substrátu. Asi 0,5 kg bioodpadu přibližně odpovídá množství odpadu, který vyprodukuje denně 4 členná rodina.

 

Při vermikompostování se využívá schopnost žížal přeměňovat biologické zbytky na organické hnojivo - vermikompost. Vermikompostér zredukuje odpad ve vaší domácnosti až o 30%.


Vermikompostér můžete umístit na chodbu, balkon, do garáže, dílny, ale i do kuchyně, kanceláře nebo do třídy ve škole. Důležitá je pouze teplota okolí, která by se měla pohybovat kolem 20 ° C a správná vlhkost substrátu. Při dodržování správných zásad vermikompostování obsah kompostéru nezapáchá.
Kompostér VermiLive vytváří ideální prostor pro tvorbu kompostu. Díky své konstrukci poskytuje dostatečný přísun vzduchu a také odvod nadbytečné vlhkosti.


K vermikompostování se hodí především hnojůvky žížaly, nebo nejlépe speciální vyšlechtěné Kalifornské žížaly (tyhle Vám dodáme), které se rychle množí a dokáží intenzivně přeměňovat bioodpad na vermikompost.


Co můžeme dávat do vermikompostéru:
•    zbytky ovoce a zeleniny (ohryzkem z jablek, nať, slupky ze zeleniny apod.)
•    zbytky vařené zeleniny
•    kávový sós, kávové filtry
•    rozdrcené skořápky z vajíček
•    suché pečivo
•    čajové sáčky
•    zbytky bytových a venkovních rostlin
•    ubrousky a namočenou papírovou lepenku


Co do vermikompostéru nepatří:
•    mléčné výrobky
•    chuťově výrazné potraviny jako zázvor nebo velké množství citrusů
•    kosti
•    zbytky masa
•    tuky

TIP: Ze začátku kompostování nevhazujte bramborové slupky nebo zbytky z kedluben. Malý počet žížal na začátku nemůže svými enzymy kompost rozložit a tyto zbytky by pak mohly zapáchat.

Kolik odpadu zkonzumuje žížala denně?

Množství odpadu závisí na počtu žížal. 500 g žížal zkonzumuje cca 250 g odpadu denně (Kalifornské žížaly cca 400-500 g denně), což odpovídá zhruba množství, které vyprodukuje 4 členná rodina za den.


Vermikompost

Obsahuje živiny a růstové látky pro rostliny, příznivě působí na vytváření kořenů rostlin a na 
jejich celkový vývoj. Je považován za nejúčinnější organické hnojivo.

Vermikompostér VermiLive se skládá z následujících částí:
plastové víko (stříška) s rukojetí 1 ks
zásobníky (patra) 2 ks
zásobník na vodu 1 ks
pouzdro na sběr vody 1 ks
základní zásobník s nohama 1 ks
nerezové šrouby 4 ks 
plastový ventil 1 ks 
netkaná textilie 1 ks

Více informací naleznete v našem článku o vermikompostování.

Doplňkové parametry

Kategorie: Eko domácnost
Záruka: 24 měsíců
Kategorie: Eko domácnost
Rozměry: výška 60,5 cm x šířka 50,5 cm x hloubka 38 cm
Materiál: Plast + dřevo
Obsah balení: kompostér se dvěma patry, lopatka
5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
FJ Avatar autora | 23.3.2020
Vlastním ho téměř 2 roky. Známky používání nese pouze síťovina mezi dílem C a B2 (viz obrázek v popisu produktu), ale zatím se neprotrhlo. Trvalo mi asi 4 měsíce, než se mi podařilo kompost "rozjet". Byl moc suchý, pak moc mokrý, pak tam bylo příliš mnoho chvostoskoků (malí bílí "broučci") a objevila se mi tam i plíseň. Přes to všechno se to povedlo a teď už se o něj v podstatě nemusím starat a krásně mi funguje bez toho, aby se z něj linul nějaký zápach (potvrzeno přítelkyní ... kdyby náhodou někdo nevěřil mužskému nosu). Určitě všem doporučuji, protože pokud často vaříte, tak se vám výrazně zmenší produkovaný odpad, který musíte vynášet do popelnice. Pokud se někdo z vás bojí, co by dělal se vším tím vzniklým kompostem, není třeba. Za ty dva roky jsme ve dvou zaplnili kompostem pouze první patro = přibližně 8 kg. Všechen zbytek z kompostování je ve formě žížalího čaje, který můžete klidně vylít do umyvadla, ale určitě bych to nedělal, protože je to cenné hnojivo a na některých internetových bazarech se dokonce prodává. Ono to dává smysl, protože 65-90 % čerstvé zeleniny a ovoce tvoří voda. Jinak platí, že čím menší kousky do vermikomposteru dáte, tím rychleji vám to žížaly sní a nezačne vám to plesnivět. Ze začátku proto doporučuji veškerý odpad rozmixovat, případně nakrájet na co nejmenší kousky a teprve potom tím žížaly krmit.
5
A Avatar autora | 24.10.2018
Trvalo mi, než jsem si ho doma prosadila :) Ale nakonec jsme všichni spokojeni. Nemusíme řešit co s Bioodpadem a zároveň máme nenáročné domácí mazlíčky. Kompostér navíc hezky designově oživil naši kuchyni.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: