Nový (ekologický) začátek

 

Milí naši, vítejte v novém roce 2021!

Určitě vkládáme do tohoto roku naději, že přinese změny, na které všichni tak dlouho čekáme - možnost setkávat se s naší rodinou či přáteli, svobodně cestovat ... zkrátka vrátit se zpět do běžného života tak jak jsme ho znali dosud. Právě ve chvílích, kdy trávíme více času v našich domácnostech vidíme, jak narůstá množství odpadu, který denně produkujeme. Nový rok je prostorem pro změnu a proto jsme se v Zemito rozhodli inspirovat Vás na začátku vaší cesty za ekologičtějším životem prostřednictvím pěti jednoduchých tipů, jejichž výsledkem je nejen ochrana zdraví či redukce odpadu, ale především dobrý pocit, že i malými kroky se dá udělat hodně . Pojďme na to!

lufa

Lufa

Věděli jste, že klasickou houbičku na nádobí lze nahradit lufou? Pokud jste ještě nikdy o lufě neslyšeli, rádi to napravíme.
Egyptská lufa je zelenina podobná naší cuketě, která po jejím vysušení plní dokonalou náhradu pěnové houbičky a díky její struktuře, která nezachycuje zbytky potravin a nevlhne, zabraňuje rozmnožování bakterií. Vaše domácnost tak bude zdravější a ekologičtější. Když lufa doslouží, můžete ji klidně hodit do bioodpadu. Pro ještě lepší pocit z mytí nádobí také doporučujeme vyměnit běžný prostředek na nádobí za ekologičtější, čímž ještě více zefektivníme náš vliv na planetu. Pro Zemiteam se díky používání lufy stala i taková rutinní činnost jako mytí nádobí zážitkem. Stane se i u Vás?

holiaci strojček

Holicí strojek

Dámy a pánové, známe to. Neustále upravování chloupků na naší pleti a těle od nás vyžaduje pravidelné nakupování holicích pomůcek, které se rychle opotřebují a vyžadují další koupi nových. Naštěstí i v této problematice existuje jednoduché a trvanlivé řešení. Dřevěné nebo ocelové holicí strojky jsou doslova investicí na celý život. Jejich údržba spočívá pouze v pravidelném vyměňování žiletek, které jsou kovové a tak plně recyklovatelné, čímž nevytváříme žádný odpad. Dejme společně sbohem jednorázovým plastovým žiletkám a vydejme se cestou udržitelnosti i v této oblasti.

 

ako zacat zit udrzatelne_blogcover_2

Láhev

Voda naše každodenní. Potřebujeme ji neustále - doma, v práci či venku v přírodě. A právě mimo domov si často zvykáme uchylovat se k pití vody z plastových lahví. Jsou přece lehké, praktické a dostupné. Víte však, že plast, ve kterém je voda zabalená, obsahuje pro tělo nebezpečné látky jako Bisphenol A nebo antimon, které se do vody uvolňují při vyšších teplotách, nemluvě o horách plastového odpadu, které jsou postrachem nejen našich skládek, ale i světových moří a oceánů? My však známe řešení, které může do značné míry snížit produkci plastového odpadu ve Vaší domácnosti - ekologická láhev. Existují mnohé varianty - kovová či plastová bez obsahu zdraví škodlivých látek, které Vám zaručí bezpečný příjem tekutin a příjemný pocit, že svým rozhodnutím zajistit si vlastní udržitelnou láhev vytváříte lepší svět pro všechny.

odličovacie tampony

Odličovací tampóny

Domácnost je místem, kde se dá odpad jednoduše redukovat i bez nutnosti snižování osobního komfortu. Dalším skvělým příkladem toho jsou i vícenásobně použitelné bavlněné odličovací tampónky, které poskytují dokonalou náhradu těm jednorázovým, kterých denně použijeme hned několik. Kromě odstranění všech nečistot od make-upu odstraňují i ​​zbytečnou zátěž na životní prostředí. Po použití se snadno vyperou v pračce spolu se světlým oblečením, díky čemuž je můžeme používat znovu a znovu. Věříme, že jejich hebkost a praktičnost si oblíbíte stejně rychle jako my a Vaše čistá tvář bude ještě více usměvavá.

Ekologicka drogeria

Eko praní

S určitostí můžeme říci, že každá netopýrů domácí miluje vůni svého čerstvě vypraného oblečení. Obchodní řetězce nám nabízejí prací prostředky či aviváže s vůněmi od výmyslu světa, díky kterým bude naše prádlo zkrátka neodolatelné. Myslíte si, že stejnou radost má i naše zdraví a příroda? Faktem je, že běžné / konvenční prací prostředky obsahují syntetické látky jako tenzidy, fosfáty nebo bělidla, které se při kontaktu s pokožkou mohou snadno dostat do organismu. Fosfáty zda fosfor jsou zase látky, které se prostřednictvím odpadních vod dostávají do vodních toků, kde narušují a ohrožují přirozené prostředí pro vodní rostliny a živočichy. Tolik mnoho negativních dopadů pouze během jednoho praní? Buďte bez obav. Zemitě Vám nabízí pestrý výběr z našich ekologických pracích prostředků či aviváží, s nimiž díky jejich přírodnímu složení a 100% rozložitelnosti při praní svého oblečení nemusíte mít žádné výčitky. Vaše oblečení tak může vyzařovat čistotu i vůči vašemu zdraví či životnímu prostředí, což v konečném důsledku dodává ještě větší potěšení z nošení Vašich oblíbených kousků.

 

Věříme, že naše jednoduché tipy vám pomohou nasměrovat vás na správný začátek vaší nové cesty za udržitelnějším životem, který vám na konci dne přinese více prostoru v odpadkovém koši a ušetří i vaši peněženku. Spotrebujme staré, zdraví a přírodě škodlivé výrobky a pojďme se spolu vydat za lepším a odpovědněji zítřkům. V zemitý vám iv tomto roce budeme rádi nápomocni.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení