Co vše dokáží samozavlažovací nádoby na pěstování rostlin?

Vyšší teploty, víc slunce, zpívání ptáků a postupné probouzení přírody naznačují, že zima je zase nenávratně pryč. I přesto, že ta letošní tak přísná nebyla, všichni se na její odchod určitě už těšíme. Dokonce i ti, kteří to na sobě nedávají tolik znát. Jsou jimi naši tiší zelení domácí společníci - rostliny. Ty během předešlých měsíců odpočívaly. Přepnuly se na úsporný režim a přečkaly období s minimem slunečního svitu a maximem nižších teplot. Měsíce odpočinku je také něco stály - vybraly si daň v podobě vyčerpaných zásob živin v zemině, ve které jsou zasazeny. Momentálně začíná období, které si od rostlin vyžádá hodně námahy. Aby se probudily do co nejlepších podmínek, je třeba udělat jistá opatření.

PLASTIA_Blogcover_1

Přesazení znamená pro rostlinky nový začátek v novém domově, kterému nic nechybí - kvalitní zemina s čerstvými živinami a vším, co rostliny k životu potřebují. Jak vypadá ten nejlepší postup pro jarní přesazování? Připravte si nádoby, které důkladně vyčistěte. Do nádob nasypte substrát vašeho výběru a drenážní kamínky. Ne každá rostlina však zvládá každoroční přesazování. Přesaďte tedy pouze ty, kterým kořeny přerostly přes dno nebo vyčnívají vrchem, a ty, které mají nekvalitní půdu se zápachem nebo s bílým povlakem.

Tento blog poradí hlavně těm, kteří se orientují na pěstování rostlin a květin v bytě - ty si samozřejmě bez květináčů a truhlíků neporadí. Jak tedy vybrat ty nejlepší? Existuje něco jako prémiový ekologický květináč? A co samozavlažování? Pokud odpovědi na tyto otázky ještě neznáte, čtěte dál.

PLASTIA_Blogcover_2

Je na čase začít přemýšlet lokálně. Proč bychom měli kupovat věci z daleké Asie, když i v okolí existuje a stále vzniká množství skvělých firem s převratnými nápady? To samozřejmě neplatí jen pro květináče, ale i na všechno ostatní - vždyť nás už znáte. :)

Dnes bychom vám rádi představili firmu Plastia, která pochází z Vysočiny, konkrétně z Nového Veselí. Je to rodinná firma s více než 25 letou tradicí a orientuje se na tvorbu širokého sortimentu pěstebních nádob pro domov i zahradu. Specializují se na samozavlažovací nádoby pro pěstování rostlin v interiéru i exteriéru. Čím jsou jejich výrobky skutečně převratné? Samotná firma tvrdí, že to, co je dělá unikátním, je spojení rodinné výroby s pokrokovým řešením. Odpad, vznikající při výrobě, využívají na maximum - drtí ho a znovu vrací do oběhu, čímž zajišťují stoprocentní udržitelnost svých výrobků

Výrobky od Plastia jsou vyrobené z plastu - a ne ledajakého. Firma kombinuje různé druhy plastů, přičemž se ve svých produktech snaží o co největší zastoupení plastu recyklovaného. Jednotlivé části jejich květináčů a truhlíků se dají jednoduše rozložit. Až vám tedy výrobek doslouží, můžete ho rozebrat a jednotlivých plastových částí se vhodně zbavit a zrecyklovat je - každá část je označená symbolem indikujícím typ materiálu. Pokud je to možné, Plastia kombinuje plastové materiály s přírodními. Postupnými kroky se firma snaží kráčet po cestě k cirkulární ekonomice.

PLASTIA_Blogcover_4

V neposlední řadě je Plastia mistrem ve výrobě samozavlažovacích květináčů a truhlíků. Co to samozavlažování ale znamená? Co se týče těchto českých produktů, tajemství tkví v kvalitních materiálech, důmyslných zásobnících vody a nadčasovém designu. Samozavlažování udržuje půdu stabilně vlhkou v interiéru i exteriéru. Dvojité stěny samozavlažovacích nádob zas zaručují, že se kořeny rostlin nepřehřejí.

Tento systém vám také zaručí víc pohodlí - rostliny stačí zalévat každé dva až tři týdny (samozřejmě záleží i na druhu rostliny). Princip postupného zavlažování také neodebírá kořenům živiny, které jsou jinak přímým stykem s proudem vody během obyčejného zalívání smývány. Co se týče deště, ten rostliny milují. No příliš mnoho vody není k užitku téměř nikdy. Plastia má řešení i pro tento scénář - nádoby mají šikovně umístěný odtokový otvor pro odtékání přebytečné vody. Samozavlažovací květináče a truhlíky fungují na postupném uvolňování vláhy zespodu směrem ke kořenům a nahoru přes zeminu. Jsou také vybaveny šikovným hladinoměrem. Za tímto vynálezem stojí Tomáš Syrovátka, vášnivý pěstitel orchidejí.

Dopřejte svým zeleným společníkům prvotřídní a udržitelnou péči. Komu se nelení, tomu se zelení - a to doslova.

Pěstební nádoby najdete u nás na e-shopu.

PS: A jako bonus jsou nádherné!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení