Trobolo, toalety nejen pro cestovatele

Instagram je plný cestovatelů žijících si svůj sen a nejeden z nás by se rád takovým životem inspiroval. A tím nechceme říct, že budou ze všech rázem digitální nomádi na cestách. Ale vyrazit si na pořádnou dovolenou v podobě road tripu, prozkoumat turisticky neprofláknutá místa a užít si cestu se vším všudy, to zní dobře, ne? 

Proč zvolit na cestování toalety Trobolo?

Pro všechny vášnivé cestovatele a ty, co už mají doma dodávku připravenou k přestavění máme dobrou zprávu! Do nabídky jsme zařadili novou značku toalet Trobolo! Ta nabízí menší ekologické toalety, které jsou pro cestování naprosto perfektní. Jsou malé, snadno se vejdou kam je potřeba a hezky vypadají. Navíc jsou zajištěné proti vylití a nevyžadují vodu, elektrickou energii ani žádné chemikálie. 

PŘEDPRODEJ! Při nákupu toalety od značky Trobolo v termínu od do získáte 10% slevu. 
(Platí do 7. dubna 2024)

WandaGO-Lite-Composting-Toilet-Mountain-Rucksack (1) kopie (1)

Jak cestovní toalety Trobolo fungují? 

Pokud už se znáte s toaletami od značky Biolan, máte v podstatě jasno. Toalety jsou tzv. separační. Oddělují tedy tuhý a tekutý odpad. K tomuto oddělení dochází už v sedánku. Tekutý odpad je veden do kanystru, který je součástí toalety (narozdíl od toalet Biolan, kde je odpad veden do kanystru bokem). Tuhý odpad je pak veden do druhé nádoby. 

Po použití toalety zasypete tuhý odpad zásypovým materiálem, který spolehlivě pohltí pachy a vlhkost v toaletě. Nemusíte se tak bát nepříjemného zápachu. 

Nádoba na tuhý odpad má objem 6,5 litrů a vystačí zhruba na 12 použití. Je potřeba ji vyprázdnit minimálně každých 10 dní. Do nádoby můžete vložit kompostovatelný sáček (ten je součástí balení) – tím si usnadníte manipulaci s odpadem. 

Kanystr na tekutý odpad má obsah 4,6 litru a vystačí zhruba na 20 použití. Vyprazdňovat jej můžete dle potřeby. Cestovní toalety jsou opatřeny speciálním systémem proti vylití. Nemusíte tedy toaletu vyprazdňovat pokaždé, než vyrazíte dál. 

TROBOLO-WandaGO-lite-compact-in-van (1) kopie (1)

Jak nakládat s odpadem z toalety?

Tuhý obsah můžete vyhodit do komunálního odpadu, v případě kempů na určené místo, nebo jej doma vysypat na kompost. Upozorňujeme, že odpad nepatří do průmyslových kompostérů. Na svém kompostu jej ale můžete normálně zkompostovat a po roce jej využít ke hnojení zahrady. Pozor, o kompost je potřeba se dobře starat a pravidelně jej překopávat. Kompostování je vhodné pouze u využití toalety zdravými lidmi, kteří nebeou žádné léky. Vzniklý kompost doporučujeme využívat spíše pro okrasné rostliny, ne pro ovoce a zeleninu. 

Tekutý odpad můžete zlikvidovat dvěmi způsoby. Buďto jej vylijete na místě pro odpadní vodu, nebo jej při zředění vodou můžete opět využít jako hnojivo bohaté na dusík (více jsme se o tom rozepsali zde). Obsah kanystru prosím nevylévejte volně, moč by popálila okolní vegetaci.

 

 

Tak šťastnou cestu! 

Pst, jestli si toaletu pořídíte, budeme moc rádi, když nám dáte vědět, jak se vám s ní cestuje.