Rotační kompostér DUO 105 l

Kód: 2000089
4 339 Kč
Do 3 pracovních dnů k odeslání
Možnosti doručení

Rotační dvojitý kompostér je skvělé a jednoduché řešení pro přeměnu organických odpadů z vaší domácnosti nebo zahrady na bohaté přírodní hnojivo už během několika týdnů.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kompostér je vybavený tyčemi nebo žebry, které zajistí efektivní mísení a drcení organického materiálu, čímž výrazně urychluje a aktivuje proces rozkladu. Rotační kompostér dokáže udržovat vysoké teploty nad 60 °C, což je ideální pro rychlý rozklad a přeměnu na kompost.

Pro optimální výsledky kompostování je nutné dodržovat správný poměr „hnědých“ materiálů bohatých na uhlík a „zelených“ materiálů bohatých na dusík. Kompostér je také potřeba každý druhý den otáčet (v zimě neotáčíme). Používání tohoto kompostéru umožňuje během několika týdnů přeměnit vaše kuchyňské a zahradní odpady na kvalitní kompost.

Po naplnění kompostéru je potřeba počkat, až se obsah přemění na kompost, což trvá několik týdnů. V této době se do kompostéru nesmí nic nového přidávat. 

Po naplnění jednoho bubnu začnete plnit druhý a mezitím se obsah v prvním kompostéru přemění na kompost.

Kompost je připraven k použití, když se materiál promění v tmavě hnědou, drobivou substanci s příjemnou zemitou vůní. Po vysypání hotového kompostu je doporučeno ponechat v bubnu malé množství jako startovací kulturu pro další várku. V zimě se doporučuje bubnem neotáčet, ale je možné do něj dále přidávat organický odpad.

Doplňkové parametry

Kategorie: Zahradní kompostéry
Hmotnost: 11 kg
Rozměry: 740x600x980 mm
Hmotnost: 11 kg
Balení: 660x560x160 mm
Objem: 2x 105 l
Materiál: Plast

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: