Biolan, Bokashi nádoba, 10 L

Kód: 1199213
1 820 Kč 1 820 Kč / 1 ks
Skladem - Hned posíláme (1 ks)
Možnosti doručení

Bokashi od Biolanu, jednoduchá fermentace Vašeho kuchynského odpadu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Jak se používá Bokashi?

Dejte tenkou vrstvu organického odpadu do koše Bokashi. První vrstva se položí na vnitřní podnos. Pro urychlení fermentace nasekejte větší kusy organického odpadu na menší, aby mikroby mohly začít odpad co nejúčinněji fermentovat. Pokaždé, když přidáte odpad do koše, nasypte na něj asi dvě lžíce otrub Biolan. Utlačte organický odpad pomocí lisovací desky. Desku ponechte na místě na vrstvě organického odpadu. Nepřidávejte najednou více než jeden litr organického odpadu. Opatrně zavřete výklopné víko koše pomocí spony.

Snažte se vyhnout příliš častému otevírání koše. Organický odpad přidávejte jednou denně, například tak, že jej přidáte do nádoby Bokashi každý večer.

Fermentací vzniká kapalina, která prosakuje na dno nádoby. Tuto tekutinu můžete snadno vypustit do vhodné nádoby nebo odtoku pomocí hrdla na straně nádoby. Bokashi čaj je ideální k hnojení rostlin. Ředí se v poměru 1:100 a používá se jednou za týden nebo 14 dní.

Když je nádoba Bokashi plná, pečlivě zavřete víko a udržujte nádobu při pokojové teplotě po dobu dvou týdnů. Během této doby můžete tekutinu občas vypustit. Během fermentace se v nádobě může tvořit plyn. Chcete-li jej vypustit, otevřete víko. Víko potom vždy pečlivě zavřete pomocí spony.

Po vyprázdnění nádobu Bokashi jen opláchněte vodou. Vyjměte také zásobník a opláchněte jej samostatně.

Doporučujeme zakoupit dvě nádoby Bokashi, v páru můžete jednu nádobu nechat po naplnění odpočívat a mezitím plnit nádobu druhou.

 

Jak fermentovanou hmotu zpracovat?

Fermentovaný organický odpad nelze použít jako zeminu nebo hnojivo jako takové. Nejprve se musí zpracovat kompostováním. Když zvolíte způsob zpracování fermentované hmoty, ujistěte se, že nepřitahuje havěť.

Zkvašenou hmotu můžete kompostovat například v kompostéru bezpečném pro hlodavce (jako je Biolan Quick kompostér 220 eco) tak, že ji dobře promícháte s obsahem kompostéru. Můžete vytvořit samostatnou nádobu pro následné zpracování, kde se vyčerpaná nebo málo výživná půda a fermentovaný organický odpad ukládají ve vrstvách. Organický odpad zakryjte zeminou a nechte kompostovat alespoň dva týdny, dokud nebude organický odpad k nerozeznání od půdy.

 

Odpad, který můžete kompostovat v nádobě Bokashi:

  • rostlinný organický odpad
  • malé množství masa a ryb

Odpad, který nemůžete kompostovat v nádobě Bokashi:

  • anorganický odpad
  • velké množství masa nebo ryb
  • popel
  • velké kosti
  • zvířecí výkaly
  • kapaliny

Doplňkové parametry

Kategorie: Bytové kompostéry
Hmotnost: 3 kg
Kategorie: Eko domácnost
Velikost: 10 l
Balení obsahuje: nádoba Bokashi, vnitřní podnos, lisovací deska, 1 kg otrub (zásypu) Biolan Bokashi
Objem: 10 L

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: