Finská kvalita jménem Biolan

Kdo je Biolan a co dělá

Biolan je finská rodinná firma, která vyrábí a prodává produkty pro ekologické zahradničení a pro ochranu životního prostředí. Specializuje se na vývoj, výrobu a prodej produktů, které pomáhají snižovat dopad každodenních lidských činností na životní prostředí. V naší nabídce najdete od této značky kompostovací WC, která jsou perfektním, ekologickým a hygienickým řešením pro vaši zahradu nebo chalupu.

biolan-logo-temp (1)

Vznik společnosti

Společnost vznikla v roce 1974 a její vznik může být inspirativním příběhem mnoha podnikatelů. Ukazuje totiž, jaký je rozdíl mezi tím vidět problém a vidět příležitost. Zakladatel společnosti měl původně farmu s kuřaty. Jeho business postupně rostl a spolu s ním rostlo i množství „odpadu“ v podobě výkalů drůbeže, se kterým bylo potřeba nějakým způsobem naložit. V roce 1974 tak vznikl produkt v podobě zahradního hnojiva. To zavdalo myšlence oběhového hospodářství, a to vedlo k výrobě kompostéru. V roce 1978 se pak společnost stala první firmou ve Finsku nabízející kompostéry. Vývoj se ovšem nezastavil a zkušenosti nabyté při výrobě kompostérů pomohly vyřešit problém mnohých chalupářů s nepříjemným zápachem suchých toalet i jejich hygienickým riskem. Společnost vyvinula kompostovací suchou toaletu založenou na stejném principu, jako kompost. V roce 1998 se kompostovací toaleta značky Biolan stala nejlépe prodávanou suchou toaletou ve Finsku. V dnešní době vyrábějí kompostéry, kompostovací WC, vodní filtry, substráty a další zahradní produkty.

biolan-simplett-plus_fiilis-1120x500,q=85

Filozofie firmy

Společnost si dala za cíl zkoumat, objevovat a používat udržitelná každodenní řešení a metody pro pěstování potravin, které nezatěžují ubývající globální zdroje. Snaží se nejen nabízet ekologická a udržitelná řešení, ale k celému procesu vývoje a výroby přistupovat zodpovědně, včetně zohlednění dopadu společnosti na životního prostředí. Odpovědnost za jejich činnost přesahuje zákonné požadavky, společenskou odpovědnost považují za klíčovou součást vývoje jejich produktů a ve všech svých aktivitách zohledňují vlastní udržitelnost. Společnost se navíc aktivně podílí na několika rozvojových projektech po celém světě.

Budoucnost a plány

Biolan chce i nadále pokračovat v zaběhnutém modelu. V příštích 20 letech chtějí ve svých výrobcích využívat převážně obnovitelné nebo recyklované materiály, najít maximální možné využití pro skleníkové plyny a nadále testovat a vylepšovat stávající výrobky. Již nyní společnost využívá elektřinu z obnovitelných zdrojů a zvyšuje svou energetickou soběstačnost pomocí větrné a solární energie, které mají brzy být jediným zdrojem energie společnosti. Během 20 let se chtějí stát uhlíkově neutrálním provozovatelem.

Zároveň chtějí i nadále přistupovat k vývoji produktů stejným způsobem jako doposud – na základě špičkového výzkumu, testování v reálných podmínkách a zpětné vazby a zkušeností zákazníků. Myšlenka vyvíjet nové produkty, které pomohou snižovat dopad lidské činnosti na životní prostředí se tak nemění.

Hledáte právě teď kompostovací toaletu pro vaši zahradu nebo chalupu a značka Biolan vás zaujala? Skvělé, podívejte se do naší nabídky, nebo si o toaletách a nejčastějších otázkách přečtěte v našem dalším článku. Srovnání klíčových vlastností toalet pak najdete tady.