Ekologicky a udržitelně v intimní hygieně

Intimní hygiena je pro ženy vždy tak trochu citlivé téma. Každá z nás hledá pro svoje tělo to nejšetrnější a zároveň nejpohodlnější. Už samotná menstruace je pro mnohé z nás velká zátěž, fyzická, ale i ta psychická nepohoda a stres. Proto se snažíme vybírat takové pomůcky, kterým můžeme důvěřovat a cítíme se s nimi pohodlně. Tímto se chceme zaměřit na osvětu v intimní hygieně, která je udržitelná, pohodlná a bezpečná. V Zemito jsme babský tým, takže si dáváme fakt bacha, co vám u nás nabízíme, na to berte jed. Pokud přemýšlíte o změně, ale ještě jste na vážkách, tento článek je přímo pro vás.

ekologicke%20vlozky

Ekologické vložky a tampóny

Donedávna jsme nepoznali nic jiného, než vložky a tampóny v neekologické formě a vypadalo to, že jsme všechny nějakým způsobem spokojené. Naše maminky měli vložky tlusté minimálně 1 cm a bez křidélek, takže jaký to luxus naší generaci to byl dopřán. Tedy až do doby, než nevyplavalo na povrch, co vlastně sami sobě děláme, několik dní každý měsíc. Běžné vložky a tampóny s obsahem bělidel, superabsobčních látek, ošklivého a neslavného BPA a deodorantů, které mohou být zdraví škodlivé. Ano kdysi úplně běžná věc.

Konečně jsou však na trhu pomůcky, které kromě toho, že jsou opravdu ekologické a bezpečné pro nás, mají dokonce ještě lepší absorbční schopnosti, než běžné hygienické pomůcky. Ekologické vložky Gentle day dokonce obsahují anionový pásek, který je tvořen z turmalínu. Díky němu se při styku s vašim tělem vytvářejí aniony a malé množství infračerveného světla, které se používá i při světelné terapii.

Pokud patříte mezi ženy, které preferují používání tampónů,  FLO menštruační tampóny z organické bavlny jsou právě pro vás. Umožňují pokožce dýchat a mají vynikající absorbční vlastnosti. Neobsahují syntetická vlákna, dioxiny, geneticky modifikované materiály, pesticidy ani bělidla. Ano bohužel i takové "chuťovky"  obsahují běžné tampóny, které navíc absorbují i prospěšné bakterie, které vaše tělo potřebuje na tvorbu zdravého prostředí ve vaší intimní oblasti.

3-4

Menštruační kalíšek

V posledních letech je stále více žen, které nedají dopustit na menstruační kalíšek. Je to v intimní hygieně poměrně nov záležitost, i když mnoho z vás budete jistě překvapené, protože novinka to není ani náhodou. Menstruační kalíšek znali už ženy ve třicátých letech minulého století. Byl vyráběn z gumy a tehdy nezískal moc velkou popularitu. Dnešní menstruační kalíšky jsou však úplně jiné.

V první řadě jsou vyráběny z lékařského silikonu a tedy neobsahují zdraví škodlivé látky, jsou hypoalergenní a bez zápachu. Udrží 3x více tekutiny než tampon, proto se o něj v podstatě nemusíte zajímat 10-12 hodin v závislosti na síle menstruace. Pokud dodržujete všechny hygienické opatření, používat ho můžete 5-10 let. To považujeme doslova za ekologický zázrak v intimní hygieně. Jen si představte ty tisíce spotřebovaných tampónů a vložek.

Je více důvodů, proč se ženy nakonec rozhodnou používat menstruační kalíšek. Ekologie, ochrana zdraví, pohodlí nebo maximální ochrana před protečením. Pravdou však je, že každá žena, která ho vyzkouší, se už k tradičním pomůckám jen těžko vrátí.

2-4

Intímní hygiena na každý den

Pro dny mimo periody jako alternativu k běžným slipovým vložkám pro vás máme zase jen to nejlepší. Slipové vložky Gaia Pads vyrobené ze 100% organické bavlny vám zaručí ten největší komfort a to bez vytváření zbytečného odpadu. Pokud je to však na vás moc, nic se neděje. Ekologické extra jemné slipové vložky FLO vyrobené z bambusu jsou stále lepší a mnohem ekologičtější alternativou než konvenční vložky.

Při umývání by jsme si taktéž měli dávat pozor, jaký produkt používáme. Naší volbou je neparfemovaný gel na intimní hygienu Gentle day s obsahem kyseliny mléčné, výtažků brusinek a aloe vera. Postará se o vaše vyvážené pH a posilní vaší obranyschopnost. Co víc si můžete přát. Tak směle do toho odvážné ženy. Hýčkejte se a konejte dobro. Jsme v tom s vámi. 

Ženy ze Zemito