Ponio, Tuhý přírodní deodorant - Levandule a máta, 75g

Kód: 88160
Novinka
Značka: Ponio
209 Kč 174,17 Kč bez DPH 209 Kč / 1 ks
Objednáváme
Můžeme doručit do:
9.10.2020
Položka byla vyprodána…

Přírodní deodorant, eliminuje zápach a působí antibakteriálně.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jelikož deodoranty jsou součástí našeho každodenního života, měli bychom pečlivě zvážit jeho výběr. Kdo z nás chce dobrovolně zatěžovat své tělo chemickými látkami? Bohužel, běžně dostupné deodoranty tyto látky v nemalém množství obsahují. Proto používání kvalitních přírodních deodorantů, které tyto škodlivé látky neobsahují s sebou přináší mnoho výhod. Zajisté jsou pro náš organismus mnohem zdravější, běžný deodorant používá sice většina lidí v našem okolí, zamysleli jste se ale nad tím, zda je to pro nás vůbec dobré? 

Pocení je jedním ze základních a zcela přirozených mechanismů termoregulace našeho těla a zastává velmi důležité funkce v každodenním životě. Proto bychom jej neměli potlačovat antiperspiranty, které svým složením zúží vyústění potních žláz. Od deodorantů nic takového nečekejte. Ty mají pouze překrýt tělesný pach, případně eliminovat bakterie, které jej způsobují.

Není ale deodorant jako deodorant. V běžných deodorantech bývají problematické soli hliníku, které jsou toxické, nebo nešetrné a mohou způsobovat různé alergické reakce. V přírodních variantách je místo solí hliníku přítomna soda bicarbona, která poskytuje přijatelnou alternativu. Aktivní látky obsaženy v přírodních variantách, které omezujíc růst bakterií jsou např. v podobě přírodních esenciálních olejů, nebo výtažků z rostlin, jež tuto funkci splňují. Dále běžné deodoranty obsahují i alkohol, který naši pokožku může dost vysušovat. A zajisté dalším plusem přírodního deodorantu je i cena, která je podstatně nižší o proti ceně u běžně dostupných deodorantů.

Přírodní deodorant se silicemi francouzské levandule a máty peprné. Vůně patří mezi deodorantů mezi středně intenzivní, bylinkově-svěží.

Deodorant nezabraňuje přirozenému pocení, ale jeho antibakteriální účinek zabraňuje rozkladným procesům potu a tedy i nepříjemnému zápachu. Mechanismus je vytlačovací (ne vykrucující).Tuhý deodorant vícekrát jemně promněte v podpaží, tak aby se začal rozmazávat. Použijte pouze potřebné množství, abyste jste ho na pokožce neměli příliš a nehrozilo, že se vám bude usazovat na oblečení (zejména těsně po nanesení). Proces vysouvání je vratný, takže pokud ho vysunete příliš, zpět se dá vrátit poklepáním o tvrdou podložku (např. Stůl), nepoužívejte tlak shora, jinak ho rozmačkáme.

Doporučení: Nanášejte menší vrstvy deodorantu a před tím než se obléknete, nechte ho nejdříve trochu vsáknout do pokožky. Pokud je deodorant příliš tuhý a špatně se roztírá, trochu ho pokapejte vodou a po té ho bez problémů rozetřete.

 

Zanechá deodorant na oblečení fleky?

Ano i ne. Je třeba si uvědomit, že deodorant sám o sobě není sněhově bílý a není ani tako zázračný, že po nanesení sublimuje nebo se jinak uvede do stavu neviditelnosti. Jinak řečeno - pokud si ho dáte rozumnou vrstvu a počkáte, až se složka vosků a olejů vpije do pokožky, tak případnou změnu na bílém tričku určitě nepoznáte. Pokud použijete deodorantu příliš nebo stejné bílé tričko nosíte týden, změnu na tričku zřejmě poznáte a to v podobě krémových stop (něco mezi velmi světlým cappuccinem a laté podle toho jaký máte vzorek kaolinu). Jednoduše přebytek deodorantu se nemá kam jinam vstřebat, než do oblečení. I tak, ale skvrny z oblečení lehce odstraníte, běžným praním.

  • Neobsahuje chemické látky
  • 100% přírodní
  • Šetrný k vaší citlivé pokožce
  • Ekologicky rozložitelný obal, který lze zkompostovat
  • Znovu plnitelný papírový obal
  • Eliminuje zápach potu, ale neucpává potní žlázy
  • Antibakteriální

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Deodoranty
Záruka: 24 měsíců
Hmotnost: 0.082 kg
Druh a intenzita vůně: francouzská levandule a máta peprná, středně intenzivní
Složení: soda bicarbona, slunečnicový a kokosový olej, slunečnicový a olivový vosk, kaolín a olivové máslo, rozmarýnový extrakt, silice: máta peprná a levandule
Vhodné pro: muže i ženy
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: