Překopávač kompostu

Kód: 1160012
Značka: JRK
359 Kč 297 Kč bez DPH 359 Kč / 1 ks
Hned posíláme

Pomocník k promíchávání biologického materiálu v kompostéru.

Detailní informace

Detailní popis produktu

CO JE PŘEKOPÁVAČ?

Jedná se o praktickou pomůcku, potřebnou při překopávání (promíchávání) biologické hmoty uvnitř kompostéru. Rozkládající se odpad v kompostéru je potřeba pravidelně překopávat (promíchávat). Tato činnost může být jednoduchá. A v jednoduchosti je krása. První překopávač kompostu byl vyroben v 90. letech. V současnosti jsou tyto nástroje nejjednodušším a velmi praktickým řešením pravidelného a důkladného prohazování kompostu, zejména v kompostérech.

JAK POUŽÍVAT PŘEKOPÁVAČ KOMPOSTU?

Jednoduše zapíchněte hrot spirály do vašeho kompostu a krouživými pohyby se prokopejte co nejhlouběji.Následne prekopávač vytáhněte. Tento postup několikrát opakujte ve všech místech vašeho kompostu – strany i střed. Tímto způsobem zajistíte dostatečné provzdušnění kompostu a také urychlíte proces kompostování. Pohyby jsou poměrně snadné a nenáročné v porovnání s tím, jakou práci ve skutečnosti odvádíte.

Každý, kdo se už někdy setkal s obracením kompostu pomocí lopaty nebo vidlí, dobře ví, že se u toho člověk může pořádně nadřít a zadělat si tak na pořádnou bolest zad. Běžné obracení lopatou je náročné zejména pro ženy, děti nebo důchodce. Většinou to zahrádkáři s lopatou po 1-2 obraceních vzdají a kompost pak nechají ležet ladem.

Je třeba se rozhodnout, zda chceme kompost obracet v jednom kompostéru nebo ho v intervalech přehazovat z jednoho kompostéru do druhého. Při větším objemu kompostu se pak běžně používají 2-3 kompostéry.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Příslušenství ke kompostérům
Záruka: 24 měsíců
Hmotnost: 1 kg
Délka: 90 cm
Materiál: nerezová ocel
Šířka spirály: 13 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: