Biolan, Kompostér Quick 550 eco - zelená

Kód: 1199220
ZdarmaZdarma
kompostér 550 zelená
35 290 Kč 29 408,33 Kč bez DPH 35 290 Kč / 1 ks
Posíláme 2-3 dny po přijetí objednávky

Účinný termokompostér pro použití několika rodin ke kompostování kuchyňského bioodpadu po celý rok.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Biolan Quick Composter 550 eco je určen pro celoroční kompostování kuchyňského bioodpadu. Díky efektivnímu větrání se nemusí obsah často promíchávat a kompostování je pohodlnější. Quick Composter má vynikající tepelnou izolaci, těsnění krytu a integrované tělo, které zabraňuje studenému vzduchu pronikat jednotkou. 

Plnění kompostéru je velice jednoduché. Nezapomeňte však, že čím větší kusy do kompostéru vložíte, tím déle bude trvat jejich rozklad. Pokud používáte biologicky rozložitelné sáčky, je nutné z nich odpad vysypat a sáček vložit do kompostéru samostatně. Poté je třeba odpad zasypat zásypovým kypřicím materiálem do kompostu a záchodů Biolan. Kompostér se vyprazdňuje pomocí vyprazdňovacích dvířek, které jsou umístěny na přední straně v dolní části nádoby.

Kompostér je určen hlavně na zbytky z kuchyněNedávejte do něj tedy nic, co by mohlo omezovat proces kompostování nebo co kompostovat vůbec nelze - například plast, gumu, sklo, kůži, čisticí prostředky, popel, nedopalky cigaret, zápalky, sáčky z vysavače apod.

Do domácího kompostu patří veškerý bioodpad, jako jsou:

  • slupky z ovoce a zeleniny
  • zbytky masa, ryb a dalších potravin
  • kávová sedlina a čaj i s filtračními sáčky
  • jemné papírové ubrousky
  • zozdrcené skořápky vajec
  • exkrementy domácích mazlíčků
  • malé kusy látek z přírodních vláken
  • zahradní odpad
  • odpad ze suchých toalet

Ideální je umístit kompostér tam, kam budete moci snadno a rychle odnášet odpad po celý rok. Je třeba jej umístit na pevný povrch v místě, kde nedochází k hromadění vody. Kompostér má v dolní části zadní stěny otvor na vypouštění nadbytečné kapaliny. Kompostér lze postavit přímo na zem, aby se průsaková kapalina mohla vsakovat do půdy anebo lze průsakovou kapalinu jímat pro pozdější použití.

A co s kompostérem v zimě? Teplo uvnitř kompostéru je uvolňováno z rozkládajícího se odpadu. Tepelná izolace zabraňuje úniku tepla a tím urychluje kompostovací procesy a pomáhá zabránit zamrznutí kompostéru. Provozu kompostéru nevadí středně velké mrazy, pokud je odpad v dostatečném množství pravidelně přidáván (každý týden). Při velkých mrazech, pokud je odpad přidáván zřídka, dojde ke snížení teploty kompostované masy a může dojít dokonce k jejímu zamrznutí. Zamrznutí nepoškodí kompostér, ani neznehodnotí samotný kompostovaný materiál. Kompostování se rozběhne zase nejpozději na jaře, až slunce zvýší teplotu prostředí. O zásadách správného kompostování v zimě si můžete dočíst v našem článku.

NÁVOD NA POUŽITÍ (stáhnout)

Doplňkové parametry

Kategorie: Zateplené kompostéry
Záruka: 24 měsíců
Hmotnost: 66 kg
Objem: 550 l
Rozměry: rozměr dna 88 x 74 cm (š x h), rozměr víka 115 x 115 cm
Výška kompostéru: 120 cm
Provozní výška: 102 cm
Hmotnost prázdného kompostéru: 54 kg
Hmotnost plného kompostéru: 250 – 400 kg
Hmotnost víka při otevírání: 6 kg
Vhodné pro: 10 – 15 rodin, v závislosti na množství a druhu odpadu

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: