Rotační kompostér Jora JK 270

Kód: 90018
14 090 Kč 14 090 Kč / 1 ks
Na objednávku
Můžeme doručit do:
3.1.2020
Položka byla vyprodána…

Pro 2 - 3 domácnosti, zateplený rotační kompostér, hotový kompost už za 3 měsíce.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dvoukomorový kompostér JK 270 může stát samostatně nebo viset na stěně. V jedné domácnosti zvládne zkompostovat kromě kuchyňského bioodpadu i rostlinné zbytky ze zahrady. Dále je vhodný jako menší komunitní kompostér pro 10–12 osob (2-4 domácnosti, sousedé). Kompostér JK 270 je ideální pro využití ve školách, školkách, mateřských centrech a DDM, kde je kompostér vynikající možností jak se naučit třídit bioodpad a kompostovat. Uplatnění kompostéru je možné i v malých firmách a jiných organizacích produkujících 25 až 30 litrů bioodpadu týdně. Předností rotačního kompostéru je jednoduchá instalace, obsluha, rychlost kompostování (4-6 týdnů) a nulové provozní náklady.

Kompostér Jora JK270 vám umožní vyrobit si bez námahy, hygienicky a velmi rychle kvalitní kompost z kuchyňského bioodpadu a zbytků ze zahrady. Tento kompostér je ideální pro kompostování kuchyňského bioodpadu. Můžete ho postavit volně na zem nebo připevnit na stěnu.

Vlastnosti a výhody

- kapacita 270 litrů kompostu

- plně uzavřený a dokonale zabezpečený proti škůdcům

- snižuje nebo úplně odstraňuje zápach

- postranní ventily napomáhají přístupu vzduchu

- jednoduché otáčení

- provozní kapacita: 30litrů / týden

- dvoukomorový systém umožňuje kontinuální kompostování.

Zateplení

Při přeměně organické hmoty na kompost vzniká působením mikroorganismů teplo, a tím různé mikroorganismy začínají pracovat při odlišných teplotách. Vnitřní zateplení kompostéru JK 270 umožňuje dosahovat teploty nejméně 75 °C, což vede k velmi rychlému a efektivnímu zkompostování vašeho kuchyňského bioodpadu. Při těchto teplotách je proces tak rychlý, že se čerstvý bioodpad začne rozkládat dříve, než dostane šanci začít hnít a přitahovat škůdce a hmyz. Díky zabudovanému zateplení pokračuje kompostér JK 270 ve své činnosti i v zimním období, ještě dlouho potom, co se v běžných kompostérech proces kompostování úplně zastaví.

Zateplení je vyrobeno z polyetylénu, jednoho z nejstabilnějších plastů vůbec. Polyetylén se používá na plastové nádrže na vodu, ale také na výrobu plastových nákupních tašek. Toto zateplení nezpůsobuje žádnou kontaminaci - není tedy toxické.

Rotace je důležitá protože:

- čerstvý bioodpad se dostane do přímého styku s tlejícím bioodpadem, což zvyšuje efektivitu kompostovacího procesu

- dochází k provzdušňování směsi a přísunu kyslíku, který je pro proces nezbytný

- kompostér JK 270 je navržen tak, aby otáčení bylo jednoduché - jednoduše se kompostérem ručně zatočí po každém vložení nového bioodpadu.

Zabezpečení proti hlodavcům

Kompostér JK 270 je umístěný nad zemí, takže hlodavci a jiní škůdci nemají přístup k odpadu v kompostéru.

Co můžeme kompostovat?

V kompostéru JK 270 můžete zpracovat veškerý bioodpad, který běžná domácnost vyprodukuje:

- syrové i vařené zbytky jídel - zelenina, maso, ryby

- kartóny, například skořápky z vajec

- odpad ze zahrady (kromě tvrdých dřevnatých častí rostlin a větví).

Vlastně všechno, co je biologicky rozložitelné - dokonce i odpad od domácích mazlíčků (například stelivo od křečků nebo králíků). Nedoporučujeme takto kompostovat psí a kočičí exkrementy.

Upozornění: pokud budete vkládat příliš mnoho odpadu ze zahrady, nezůstane vám místo na bioodpad z kuchyně.

Plnění kompostéru od počátku užívání trvá okolo 6 až 8 týdnů, než vznikne hotový kompost, takže jakmile jsou v provozu obě komory, měli byste každou z nich vyprazdňovat zhruba jednou za 3 - 4 týdny. Pro optimalizaci kompostovacího procesu je důležitý poměr uhlíkatých a dusíkatých materiálů. Za tímto účelem je podle potřeb vhodné doplnit materiál bohatý na uhlík (dřevěné peletky / piliny) , který zároveň pohlcuje vlhkost.

Konstrukce

Vnější povrch: práškově lakované ocelové panely a galvanizované ocelové nohy (odolné proti korozi)

Uzávěry a šrouby: nerezová ocel

Zateplení: HDPE (neabsorbuje vodu).

Dvě komory

Kompostér JK 270 je rozdělený na dvě komory. Jednu z nich plníme, zatímco v druhé zraje kompost. V okamžiku, kdy komora, která se plní, už nepojme vice odpadu, vyprázdní se kompost z druhé komory a cyklus začíná znovu v druhé komoře.

Instalace

Pokud se rozhodnete pro zavěšení kompostéru na stěnu, je nezbytné zodpovědně posoudit nosnost stěny. Dodavatel nebere žádnou zodpovědnost za škody způsobené chybným umístěním kompostéru. Pokud si nejste jistí nosností stěny, doporučujeme postavit kompostér na zem. Pro pohodlné vyprazdňování kompostéru je určený zvlášť dodávaný podstavec, kde dno kompostéru je dostatečně vysoko nad zemí, aby se pod něj vešla například kolečka.

Nízký stojan

Součástí KAŽDÉHO balení kompostéru Jora JK 270 je NÍZKÝ STOJAN. S nízkým stojanem je možné Joru umístit přímo na zem nebo zavěsit na stěnu. Pokud chcete obsah kompostéru vysypávat do koleček, bez toho aniž byste dokupovali vysoký stojan, instalujte kompostér Jora JK 270 na stěnu. Ověřte si dopředu nosnost stěny! Správně zvolenou výškou při připevňování nízkého stojanu na stěnu, docílíte stejného efektu jako u přistavení zahradních koleček pod kompostér.

Praktická rada pro umístění na stěnu :

Do výpočtu výšky při umísťování stojanu na stěnu zahrňte i madla na otáčení kompostéru, aby bylo možné kompostérem otáčet (i v případě, že jsou pod ním přistavená kolečka). Při vysypávání obsahu pak postačí kompostérem několikrát otočit tam a zpět = vyklepat obsah. Ten se sám lehce vysype, bez toho aniž byste museli vzít do rukou přichycený kompost. Pokud na madla při montáži stojanu zapomenete, tak by následně mohla překážet, například by narážela do zahradních koleček, omezila by se možnost otočení bubnu před vybráním kompostu.

Trvalá udržitelnost

Tento výrobek snižuje množství odpadu vyvezeného na skládky a produkuje hnojivo bohaté na živiny, vhodné pro obohacení půdy organickou hmotou.

Technická specifikace JK 270

Rozměry bubnu: 920 mm x 700 mm

Rozměry vr. stojanu: 1150 mm x 700 mm

Výška vr. vysokého stojanu: 1250 mm

Hmotnost: 38 kg

Objem: 270 litrů

Kapacita litrů za 1 týden: 25 - 30 litrů

Doplňkové parametry

Kategorie: Zahrada do 500 m²
Záruka: 24 měsíců
Hmotnost: 38 kg
Barva: zelená
Objem: 270 L
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: