Rotační kompostér Jora JK 125

Kód: 90017
10 190 Kč 10 190 Kč / 1 ks
Na objednávku
Můžeme doručit do:
3.1.2020
Položka byla vyprodána…

Pro 4 – 6 osob, zateplený rotační kompostér, hotový kompost už za 3 měsíce.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dvoukomorový kompostér JK 125 může stát samostatně nebo viset na stěně. Kompostér JK 125 je vhodný spíše na menší zahrádky nebo na dvůr. Velmi komfortní a prostorově úsporný způsob kompostování využívají s oblibou domácnosti, které chtějí třídit a kompostovat kuchyňský bioodpad, ale nemají zahradu s dostatečnou plochou pro běžný kompostér nebo domácnosti, kde její členové nemají časové či fyzické kapacity se o kompost starat a přehazovat ho .

Kompostér Jora JK 125 vám umožní vytvořit si bez námahy, hygienicky a velice rychle kvalitní kompost z kuchyňského bioodpadu. Kapacita kompostéru je 125 litrů a vyhovuje domácnostem, které nepotřebují kompostovat rostlinné zbytky ze zahrady. Tento kompostér je ideální pro kompostování kuchyňského bioodpadu. 

Vlastnosti a výhody

- kapacita 125 litrů kompostu

- plně uzavřený a dokonale zabezpečený proti škůdcům

- snižuje nebo úplně odstraňuje zápach

- postranní ventily napomáhají přístupu vzduchu

- jednoduché otáčení

- dvoukomorový systém umožňuje kontinuální kompostování

Zateplení

Při přeměně organické hmoty na kompost vzniká působením mikroorganismů teplo. Různé mikroorganismy začínají pracovat při odlišných teplotách. Vnitřní zateplení kompostéru JK 125 umožňuje dosahovat teploty nejméně 75 °C, což vede k velmi rychlému a efektivnímu zkompostování vašeho kuchyňského bioodpadu. Při těchto teplotách je proces tak rychlý, že se čerstvý bioodpad začne rozkládat dříve, než dostane šanci začít hnít a přitahovat škůdce a hmyz. Díky zabudovanému zateplení pokračuje kompostér JK 125 ve své činnosti i v zimním období, ještě dlouho potom, co se v běžných kompostérech proces kompostování úplně zastaví.

Zateplení je vyrobeno z polyetylénu, jednoho z nejstabilnějších plastů vůbec. Polyetylén se používá na plastové nádrže na vodu, ale také na výrobu plastových nákupních tašek. Toto zateplení nezpůsobuje žádnou kontaminaci - není tedy toxické.

Rotace je důležitá protože:

- čerstvý bioodpad se dostane do přímého styku s tlejícím bioodpadem, což zvyšuje efektivitu kompostovacího procesu

- dochází k provzdušňování směsi a přísunu kyslíku, který je pro proces nezbytný

- kompostér JK 125 je navržen tak, aby otáčení bylo jednoduché - jednoduše se kompostérem ručně zatočí po každém vložení nového bioodpadu.

Zabezpečení proti hlodavcům

Kompostér JK 125 je umístěný nad zemí, takže hlodavci a jiní škůdci nemají přístup k odpadu v kompostéru.

Co můžeme kompostovat?

Do kompostéru JK 125 můžeme ukládat všechen bioodpad, který běžná domácnost vyprodukuje:

- syrové i vařené zbytky jídel - zelenina, maso, ryby

- skořápky z vajec,

- odpad ze zahrady (kromě tvrdých dřevnatých častí rostlin a větví).

Kompostovat můžete všechno, co je biologicky rozložitelné - dokonce i odpad od domácích mazlíčků (například stelivo od křečků nebo králíků). Nedoporučujeme takto kompostovat psí i kočičí exkrementy.

Upozornění: pokud budete vkládat příliš mnoho odpadu ze zahrady, nezůstane vám moc místa na bioodpad z kuchyně.

Plnění kompostéru od začátku využívání trvá cca 6 až 8 týdnů, než vznikne hotový kompost, takže jakmile jsou v provozu obě komory, měli byste každou z nich vyprazdňovat zhruba jednou za 3 - 4 týdny. Pro optimalizaci kompostovacího procesu je důležitý poměr uhlíkatých a dusíkatých materiálů. Za tímto účelem je podle potřeb vhodné doplnit materiál bohatý na uhlík (dřevěné piliny či peletky), který zároveň pohlcuje vlhkost.

Konstrukce

Vnější povrch: práškově lakované ocelové panely a galvanizované ocelové nohy (odolné proti korozi)

Uzávěry a šrouby: nerezová ocel

Zateplení: HDPE (neabsorbuje vodu).

Dvě komory

Kompostér JK 125 je rozdělený na dvě komory. Jednu z nich plníme, zatímco v druhé zraje kompost. V okamžiku, kdy komora, která se plní, už nepojme více odpadu, vyprázdní se kompost z druhé komory a cyklus začíná znovu v druhé komoře.

Instalace

Pokud se rozhodnete pro zavěšení kompostéru na stěnu, je nezbytné zodpovědně posoudit nosnost stěny. Dodavatel nebere žádnou zodpovědnost za škody způsobené chybným umístěním kompostéru. Pokud si nejste jistí nosností stěny, doporučujeme postavit kompostér na zem. Pro pohodlné vyprazdňování kompostéru je určený zvlášť dodávaný podstavec, kde dno kompostéru je dostatečně vysoko nad zemí, aby se pod něj vešla například kolečka.

Nízký stojan

Součástí každého balení kompostéru Jora JK 125 je NÍZKÝ STOJAN. S nízkým stojanem je možné Joru umístit přímo na zem nebo zavěsit na stěnu. Pokud chcete obsah kompostéru vysypávat do koleček, bez toho aniž byste dokupovali vysoký stojan, instalujte kompostér Jora JK 125 na stěnu. Ověřte si dopředu nosnost stěny! Správně zvolenou výškou při připevňování nízkého stojanu na stěnu, docílíte stejného efektu jako u přistavení zahradních koleček pod kompostér.

Praktická rada pro umístění na stěnu:

Do výpočtu výšky při umísťování stojanu na stěnu zahrňte i madla na otáčení kompostéru, aby bylo možné kompostérem otáčet (i v případě, že jsou pod ním přistavená kolečka). Při vysypávání obsahu pak postačí kompostérem několikrát otočit tam a zpět = vyklepat obsah. Ten se sám lehce vysype, bez toho aniž byste museli vzít do rukou přichycený kompost. Pokud na madla při montáži stojanu zapomenete, tak by následně mohla překážet, například by narážela do zahradních koleček, omezila by se možnost otočení bubnu před vybráním kompostu.

Trvalá udržitelnost

Tento výrobek snižuje množství odpadu vyvezeného na skládky a produkuje hnojivo bohaté na živiny, tedy hnojivo vhodné pro obohacení půdy organickou hmotou.

Technická specifikace JK 125

Rozměry bubnu: 710 mm x 600 mm

Rozměry vr. stojanu: 950 mm x 700 mm

Výška vr. vysokého stojanu: 1200 mm

Hmotnost: 29 kg

Objem: 125 litrů

Kapacita litrů za 1 týden: 10 - 12 litrů

Doplňkové parametry

Kategorie: Zahrada do 500 m²
Záruka: 24 měsíců
Hmotnost: 29 kg
Barva: zelená
Objem: 125 L
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: